مقایسه گنج یاب ALPHA SX7000 و  فلزیاب LORENZ Z1

مقایسه گنج یاب ALPHA SX7000 و  فلزیاب LORENZ Z1

مقایسه گنج یاب ALPHA SX7000 و  فلزیاب LORENZ Z1

دوستان زیادی در سایت و تلگرام شرکت پیام داده بودند و خواستار مقایسه آلفا 7000 و لورنز زد1 و سوپرسنس بودند .به همین منظور برای قسمت اول دو دستگاه آلفا 7000 و لورنز زد 1 را مقایسه می کنیم.

 

مقایسه گنج یاب ALPHA SX7000 و  فلزیاب LORENZ Z1

 

لورنز z1 ساخت شرکت دیپ مکس آلمان است که بیش از 10 سال است که در زمینه ی تولید دستگاه های فلزیاب فعالیت دارد . قیمت این دستگاه در حال حاضر در ایران 7000 دلار است و خریدار بایستی حدود 100 میلیون تومان بابت این دستگاه پرداخت کند .

 

طلایاب لورنز زد1

 

مشخصات واقعی Lorenz z1 به شرح زیر است:
1-عمق نفوذ واقعی:3.5 متر (برای حداکثر اندازه فلز طبق استاندارد جهانی)
2-فاقد نشانگر عمق رادار و فاصله سنج
3-دارای اسکن هاله ای با نرم افزار انحصاری شرکت دیپ مکس که فقط تا 20% قابل اعتماد است
4-دارای تفکیک آهن و غیر آهن است و با لوپ بزرگ نمی توان تفکیک کرد و با لوپ کوچک هم نمی توان بیشتر از 1.5 متر روی تفکیک این دستگاه حساب باز کرد.
(تفکیک اهن و غیر آهن:شناسایی زرورق و اهن پوسیده و بطری به عنوان فلز با ارزش)

آلفا 7000 ساخت شرکت آلفا الکترونیک است که محصول مشترک ایران،یونان وترکیه است .از نظر برند در مقابل لورنز زد1 حرفی برای گفتن ندارد ولی از نظر کارایی چندین برابر از لورنز بهتر است که این ادعا توسط خریدار کاملا قابل تست و بررسی است.

 

گنج یاب الفا اس ایکس 7000

 

مشخصات واقعی Alpha sx7000 به شرح زیر است:
1-عمق نفوذ واقعی:6 تا 7 متر
2-دارای نشانگر عمق و حساسیت بصورت راداری
3-اسکن آلفا 7000 برخلاف لورنز 4 وجهی رنگی است که باعث می شود اولا اپراتور نیاز به صرف زمان 3 ساعته برای اسکن نداشته باشد و در عرض فقط 1 دقیقه تصویر تخمینی فلز را مشاهده کند و دوما اینکه می توان روی دقت تصویر 4وجهی تا 80% حساب باز کرد.
4-دارای تفکیک JUST GOLD :بهترین تفکیک برای راحتی کار اپراتور و اینکه دستگاه فلزات سطحی اعم از آهن پوسیده و زرورق و قوطی کنسرو و …. را بعنوان فلز باارزش شناسایی نکند . این تفکیک باعث صرفه جویی در وقت شده و خطا کاهش می یابد.همچنین آلفا 7000 بر خلاف لورنز با لوپ بزرگ هم قابلیت تفکیک دارد و این امر سبب می شود تا عمق تفکیک 30% کمتر از حالت کل فلزت باشد.

سخن پایانی:
اگر این دو دستگاه را از نظر کارایی مقایسه کنیم،دستگاه فلزیاب LORENZ Z1 هیچ حرفی برای گفتن ندارد و ALPHA SX7000 چندین برابر کارایی بهتری دارد ولی از نظر برند و مارک آلفا الکترونیک نوپا بوده و قابل رقابت با برند لورنز زد1 نمی باشد.

با توجه به تفکیک آهن و غیر آهن لورنز زد1 و تفکیک JUST GOLD آلفا اس ایکس 7000 می توان نتیجه گرفت که لورنز زد 1 فلزیاب است و آلفا 7000 گنج یاب.
قابل ذکر است هر دو دستگاه لورنز زد 1 و آلفا 7000 در شرکت موجود بوده و قابل تست توسط خریدار می باشند. برای دریافت مشاوره در مورد خرید فلزیاب ها و اطلاع از قیمت آن ها روی لینک کلیک کنید.

امتیاز دهید
[کل: 3 میانگین: 3.7]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کد امنیتی *محدودیت زمانی مجاز به پایان رسید. لطفا کد امنیتی را دوباره تکمیل کنید.