قیمت بهترین فلزیاب های موجود در بازار ایران

لیست قیمت فلزیاب

قیمت فلزیاب در خرداد 1403

لیست قیمت فلزیاب های موجود نتیجه تلاش های شرکت آلفا الکترونیک برای موجود سازی دستگاههای گنج یاب و فلزیابی که قیمت به کارایی بالایی دارند می باشد توجه داشته باشید در انتخاب و موجود کردن این دستگاه ها تحقیقات فراوانی انجام شده تا مردم به ازای پولی که پرداخت می کنند از دستگاه کارایی بگیرند و نه صرفا جیب سودجویان این عرصه پر شود.  

 

تمامی امکانات درج شده واقعی بوده و با تست در ساروج و صخره به دست مشتری ارائه میگردد.

لطفا این لیست را به دقت مطالعه فرمایید و قیمت فلزیاب ها را با هم مقایسه کنید

برای دریافت مشاوره رایگان و خرید فلزیاب با شماره 09124732708 تماس بگیرید

 

 

 • لذا برخی سوالاتی که در مورد این قیمت ها ممکن است برای شما پیش بیاید را متذکر میشویم:
 • چرا اختلافات قیمت زیادی بین فروشنده های این دستگاه ها وجود دارد و چرا قیمت شما پایین تر است آیا دستگاه طلایاب شما اصل نیست ؟
 • این سوال بار ها و بار ها توسط عده ی زیادی تکرار شده است و اکثرا پرسیده اند که چرا قیمت شما پایین تر از شرکت های دیگر است  ؟

در جواب این سوال :

شرکت آلفا الکترونیک برای رقابت با شرکت های دیگر به جای سود ۵۰% و حتی بالاتر سود ۱۰% را انتخاب می کند و توجه داشته باشد که واردات دستگاه های این شرکت  به صورت عمده انجام میشود و به همین دلیل همیشه قیمت پایین پایین تر از اشخاص و شرکت های دیگر خواهد بود و از بابت اصل بودن دستگاه نیز علاوه بر استعلام از شرکت سازنده به نام مشتری فاکتور صادر می شود و در فاکتور نیز قید می شود که دستگاه فوق ساخت کدام شرکت بوده و به عنوان اصل فروخته میشود.

هشدار های قبل از خرید دستگاه فلزیاب

اگر در دیدن تصویر لیست قیمت فلزیاب مشکل داشتید میتوانید از جدول زیر استفاده کنید. با اسکرول کردن موبایل به سمت راست راحت تر ببینید.

 

 

اگر میخواهید از اصالت و کیفیت فلزیاب Alpha SX7000 مطمئن شوید پیشنهاد میکنیم به صفحه فیلم های تست گنج یاب مراجعه فرمایید.

فلزیاب چیست؟

یک وسیله الکترونیکی برای تشخیص وجود اشیاء فلزی، استفاده میشود و هنگام شناسایی فلزات سیگنال صوتی میدهد. دستگاه فلزیاب قابل حمل است و کارایی دیگر آن شناسایی سلاح های مخفی، مواد منفجره و … در مکان های عمومی میباشد.

فلزیاب ها چگونه کار می کنند؟

فلزیاب ها دستگاه هایی هستند که اجسام فلزی را با میدان های مغناطیسی تشخیص می دهند. و از یک سیم پیچ برای ایجاد میدان مغناطیسی استفاده می کند و اجسام فلزی را از طریق این میدان مغناطیسی تشخیص می دهد. هنگامی که سیم پیچ آشکارساز یک میدان مغناطیسی ایجاد می کند، یک جسم فلزی این میدان مغناطیسی را قطع می کند و تغییر در میدان مغناطیسی رخ می دهد. این تغییر توسط سیم پیچ دوم آشکارساز تشخیص داده می شود و در نتیجه دستگاه سیگنال تولید می کند. این سیگنال می تواند به صورت یک هشدار صوتی یا تصویری باشد و هر چه به جسم فلزی نزدیکتر شوید، سیگنال قوی تر می شود. به این ترتیب از فلزیاب ها برای تشخیص اجسام فلزی استفاده می شود. به طور گسترده در مناطقی مانند غربالگری های امنیتی در فرودگاه ها، کاوش های باستان شناسی، فعالیت های معدن، گنج یابی استفاده می شوند.

فلزیاب ها به عناصر فلزی مانند آهن، نیکل، طلا، نقره، مس، قلع، سرب، آلومینیوم حساس هستند. برخی از این فلزات دارای خواص مغناطیسی هستند و به میدان های مغناطیسی پاسخ می دهند. بنابراین با تشخیص میدان های مغناطیسی می توانند این فلزات را شناسایی کنند. با این حال، دستگاه گنج یاب ها نیز محدودیت هایی دارند. به عنوان مثال، فلزات با اندازه کوچکتر و خواص مغناطیسی کمتر تشخیص داده می شوند. همچنین برخی از فلزیاب ها فقط می توانند انواع خاصی از فلز را تشخیص دهند، در حالی که برخی دیگر به بیش از یک نوع فلز حساس هستند. برخی از آن ها به طور خاص برای تشخیص طلا و سایر فلزات گرانبها طراحی شده اند. حساسیت و ویژگی های قابل تنظیم چنین آشکارسازهایی آنها را برای کاربردهای خاص مانند جستجوی طلا ایده آل می کند. در نتیجه، به بسیاری از عناصر فلزی مختلف حساس هستند، اما حساسیت، قابلیت تنظیم و طراحی آشکارساز به نوع و اندازه فلزات قابل تشخیص بستگی دارد.

فلزیاب

اجزای دستگاه گنج یاب ممکن است در مدل ها و طرح های مختلف متفاوت باشند. با این حال، به طور کلی عبارتند از:

 1. سیم پیچ: سیم پیچ برای تشخیص اجسام فلزی با سنجش میدان مغناطیسی استفاده می شود. سیم پیچ می تواند سیمی باشد که به دور یک میله یا لوله پیچیده شده است.
 2. نوسانگر: نوسان ساز میدان مغناطیسی حس شده توسط سیم پیچ را به سیگنال های الکتریکی متفاوت تبدیل می کند.
 3. آشکارساز: آشکارساز تغییرات میدان مغناطیسی را تشخیص می دهد، سیگنال ها را پردازش می کند و امکان تشخیص اجسام فلزی را فراهم می کند.
 4. بلندگو: بلندگو سیگنال های پردازش شده توسط آشکارساز را به سیگنال های صوتی تبدیل می کند و به کاربر کمک می کند تا اشیاء فلزی را پیدا کند.
 5. منبع تغذیه: منبع تغذیه انرژی الکتریکی لازم برای کارکرد دستگاه را تامین می کند. منبع تغذیه می تواند یک باتری یا یک باتری قابل شارژ باشد.
 6. مدار کنترل: مدار کنترل برای تنظیم حساسیت، صدای سیگنال، عملکردها و سایر مشخصات استفاده می شود.
 7. صفحه نمایش: برخی از فلزیاب ها دارای نمایشگری هستند که نوع و عمق اجسام فلزی شناسایی شده را نشان می دهد.
 8. پردازنده: برخی از سیستم های پیشرفته ممکن است پردازنده ای داشته باشند که داده هایی مانند اندازه، نوع و عمق اجسام فلزی شناسایی شده را پردازش می کند.

علاوه بر این قطعات، بسیاری از آن ها با لوازم جانبی مختلفی عرضه می شوند. به عنوان مثال: هدفون، کاوشگر مغناطیسی، کویل جستجو، کیف های حمل به کاربر کمک می کند تا به طور موثرتری استفاده کند.

چه نوع فلزیاب هایی وجود دارد؟

 • فلزیاب های الکترومغناطیسی فلزیاب های الکترومغناطیسی بر اساس یکی از دو فناوری جستجو کار می کنند
 • فلزیاب های دوربرد. فلزیاب های دوربرد از آنتن های جستجو برای دریافت سیگنال های هدف استفاده می کنند
 • فلزیاب تصویری سه بعدی
 • فلزیاب های چند سیستمی
 • فلزیاب های فرکانس بسیار پایین (VLF)
 • فلزیاب های القای پالس (PI)

فلزیاب های دوربرد
این دستگاه ها از آنتن های جستجو برای دریافت سیگنال های هدف استفاده می کنند. این دستگاه ها با میدان بسیار گسترده ای مشخص می شوند. اسکن و عمق جستجوی بالایی در مقایسه با انواع دیگر سیستم ها دارند. استفاده از دستگاه‌های دوربرد آسان است نتایج جستجو با تخمین عمق اهداف را نشان میدهند.

فلزیاب های تصویربرداری سه بعدی
فلزیاب های تصویربرداری سه بعدی دستگاه هایی هستند که از پروب های مخصوص برای اسکن زمین استفاده می کنند سپس نتایج اسکن معمولاً بر روی صفحه رایانه یا تبلت در یک نمودار سه بعدی نمایش داده می شود. با این حال، این دستگاه ها با دقت بالا و پوشش میدان گسترده ای از اسکن و ویژگی های متعدد مشخص می شوند که نتایج دقیق را برای جستجوگر حرفه ای نشان میدهد.

فلزیاب های چند سیستمی
برخی از دستگاه هایی وجود دارند که ممکن است حاوی بیش از یک سیستم جستجو باشند. با این حال، از فناوری های مختلف در یک دستگاه استفاده می کند گزینه های جستجو برای برنامه های مختلف استفاده می شود.

مثال: اسکنر سه بعدی Gold Star شامل 8 سیستم جستجو است:
– ۸ سیستم جستجو برای همه کاربردهای فلزیاب از جمله:
سیستم سنجش دستی – سنجش قابل کنترل – سیستم سنجش خودکار – سیستم یونی – سیستم بیونیک – سیستم اسکن زمینی سه بعدی – سیستم اسکن جریان زنده – سیستم موقعیت‌یابی هدف دقیق

فلزیاب فرکانس بسیار پایین (VLF)

تست VLF از ولتاژ تست کمتری در مقایسه با روش های دیگر مانند آزمایش جریان مستقیم (DC) و فرکانس توان (PF) استفاده می کند. این سطح ولتاژ کاهش یافته خطر شوک الکتریکی را برای تکنسین‌هایی که آزمایش‌ها را انجام می‌دهند کاهش می‌دهد و ایمنی کلی در طول فرآیند آزمایش را افزایش می‌دهد. این نوع سیستم ها به دلیل پیشرفت های تکنولوژیکی آن بسیار مورد استفاده قرار می گیرد. برخلاف فلزیاب های دیگر که فقط یک سیم پیچ دارند، VLF دارای 2 سیم پیچ کروی است که هر کدام به عنوان فرستنده و گیرنده عمل می کنند. فرستنده میدان مغناطیسی را می فرستد در حالی که گیرنده میدان مغناطیسی را از فلز دریافت می کند.

مزیت این نوع فلزیاب این است که تا دو فوت زیر زمین امتداد دارد و فرکانس متفاوتی را برای انواع فلزات ارسال می کند. اگر قصد دارید به دنبال طلا و نقره باشید، پس این دستگاه گنج یاب پیشنهادی برای خرید است.

طلایاب

 

فلزیاب القای پالس (PI)
فلزیاب القایی پالس معمولاً توسط افراد امنیتی برای شناسایی سلاح های مخفی استفاده می شود. اگر برای یک ایست بازرسی در جاده متوقف شده اید و نگهبانانی را می بینید که با فلزیاب در اطراف ماشین شما قدم می زنند، احتمالاً از نوع القای پالس استفاده می کنند. بر خلاف VLF که دارای دو سیم پیچ متفاوت است، PI دارای یک یا مجموعه ای از سیم پیچ ها است که به عنوان یکی کار می کنند. از اکولوکاسیون استفاده می کند که در آن واکنش ساخته شده توسط فلز به شکلی از “پالس” پاسخ می دهد. اگر به دنبال شکار در خاک بسیار معدنی هستید بهترین کار شما استفاده از دستگاه PI است زیرا عملکرد بهتری نسبت به VLF دارد.

فلزیاب امنیتی

فلزیاب های امنیتی برای تشخیص اجسام فلزی مانند تفنگ، چاقو و ابزار طراحی شده اند. به احتمال زیاد این دستگاه را در مراکز خرید، مدارس، فرودگاه و یا هنگام ورود به ساختمان های عمومی خاص دیده اید که از شما خواسته شده است که تمام اشیاء فلزی را در یک سینی جداگانه قرار دهید. برای شناسایی مواد غیرقانونی اسلحه چاقو و … استفاده میشود و در صورت شناسایی چنین ابزار هایی به نگهبان ها با صدایی هشدار میدهد. این دستگاه ها متحرک است و میتوان جای آن را عوض کرد. بسیاری از آشکارسازهای درب فلزی با میدان مغناطیسی و سیستم القای پالس کار می کنند.

 

مفاهیم کلیدی تشخیص در فلزیاب

فرکانس و عبارت Khz چیست؟

فرکانس اندازه گیری تعداد دفعات تکرار یک رویداد در 1 ثانیه است. واحد آن هرتز است. مخفف آن “hz” است. به عنوان مثال، (khz12) و (khz18) که به صورت kiloherz تلفظ می شود. اینها نشان می دهد که آشکارساز در فرکانس 12000 یا 18000 در ثانیه کار می کند. پس این دانش چه کاری برای ما انجام می دهد؟

رابطه فرکانس با طلایاب

اجازه دهید به طور خلاصه در مورد سیستم کار دستگاه گنج یاب ها صحبت کنم. آشکارسازها برای تولید امواج مغناطیسی در فرکانس های خاص طراحی شده اند. این امواج مغناطیسی یک میدان مغناطیسی در قسمتی که ما سیم پیچ یا سیم پیچ جستجو می نامیم ایجاد می کنند. اگر فلزی وارد میدان مغناطیسی شود، اختلال هایی در میدان مغناطیسی ایجاد می شود. این اختلالات توسط مدار الکترونیکی شناسایی می شوند. اگر فرکانس آشکارساز زیاد باشد، یک میدان مغناطیسی کوچک اما شدید و اگر فرکانس پایین باشد، یک میدان مغناطیسی پراکنده اما بزرگ ایجاد می شود. بین فرکانس آشکارسازها و عمق رابطه معکوس وجود دارد. یعنی هر چه فرکانس بیشتر باشد عمق کمتر است. با کاهش فرکانس، عمق افزایش می یابد. با این حال، آشکارساز فرکانس پایین خوب نیست. زیرا کاهش فرکانس، آشکارساز را نسبت به فلزات کوچک حساس نمی کند.

بالانس زمین چیست؟

ساختار خاک از منطقه ای به منطقه دیگر متفاوت است. به عنوان مثال، برخی از خاک ها ممکن است بیش از حد دارای مواد معدنی آهن، برخی از توف های آتشفشانی، و برخی از خاک های تمیز غیر معدنی باشند. آشکارساز باید با تمام این ساختارهای خاک سازگار شود و در هر زمینی به طور پایدار کار کند. برای بالانس زمین می توان گفت که دستگاه زمین را تشخیص می دهد.

سه نوع اصلی بالانس زمین وجود دارد:

 1. بالانس زمین دستی – بالانس زمین را به صورت دستی تنظیم کنید تا حداقل میزان سیگنال زمین شنیده شود.
 2. بالانس زمین خودکار – آشکارساز به طور خودکار بهترین تنظیم تعادل زمین را تعیین می کند. این سریع، ساده و دقیق تر از تعادل زمین است.
 3. ردیابی بالانس زمین – آشکارساز به طور مداوم تنظیمات تعادل زمین را در حین تشخیص تنظیم می کند. این تضمین می کند که تنظیم تعادل زمین همیشه درست است.

اگر بالانس زمین را اشتباه انجام دهم چه اتفاقی می افتد؟

اگر بالانس زمین به اشتباه تنظیم شود، دستگاه به طور پایدار کار نمی کند. هنگام تماس با زمین سیگنال های جعلی می دهد. مهمتر از همه، عمق را از دست می دهد. به عنوان مثال، اگر دستگاه یک سکه را از ۴۰ سانتی متر بردارد، ممکن است در صورت تنظیم اشتباه زمین، به ۲-۳ سانتی متر کاهش یابد. به همین دلیل بالانس زمین در دستگاه گنج یاب ها بسیار مهم است.

تفکیک فلزیاب

تشخیص فلزیاب یا DISC یک ویژگی رایج در میان دستگاه های نسبتا جدیدتر است که به وسیله آن می توان فلزات خاصی را نادیده گرفت تا از اشیاء معمولی اما کم ارزش جلوگیری شود. DISC مدرن اغلب با کنار گذاشتن سیگنال های دریافتی از فلز آهن شروع می شود، به سمت فویل قلع و سپس درب بطری های فولادی می رود و در نهایت به انواع مختلفی از شناسایی سکه های مختلف، حلقه های طلا و احتمالاً سایر فلزات گرانبها منتقل می شود.

 

مهم ترین پارامترها در خرید فلزیاب

 • ثبات و پایداری
 • عمق زنی بالا
 • نوع تفکیک دستگاه
 • قیمت فلزیاب
 • تست طلایاب در انواع خاک ها

قیمت دستگاه فلزیاب نقطه زن مهم ترین فاکتور از نظر ایرانیان

همانطور که در لیست بالا مشاهده کردید لیست قیمت فلزیاب okm، قیمت فلزیاب fisher، قیمت فلزیاب garrett، قیمت فلزیاب minelab و … نسبت به طلایاب های شرکتی متاسفانه در بازار ایران بیش از حد منطقی است زیرا که بنابر ارزش روز ارز قیمت گذاری میشود.

فلزیاب ارزان و قوی ایرانی

یکی از فلزیاب های ارزان و قوی ساخت ایران، طلایاب Alpha SX9000 PRO میباشد. این دستگاه حاصل تلاش های بی وقفه ی گروه تحقیق و توسعه شرکت آلفا الکترونیک و چندین طراح مطرح و برجسته بین المللی در زمینه فلزیاب است. این دستگاه گنج یاب در دو مدل معمولی و پرو عرضه می شود که در در مدل پرو ، شعاع زن و حفره زن LEADER X6 نیز به پکیج این دستگاه اضافه می شود. به جرأت می توان گفت که ترکیب این دو دستگاه کاملا نیازهای یک کاوشگر حرفه ای را برطرف می کند و در هر نوع زمینی بهترین کارایی را ارائه می کند. در طراحی دستگاه گنج یاب آلفا اس ایکس9000 از ریزپردازنده شرکت موتورولا آمریکا استفاده شده است و مونتاژ آن توسط دستگاه های تمام اتوماتیک در ترکیه و ایران انجام می شود و محصول انحصاری شرکت آلفا دتکتور می باشد. برای اطلاع از قیمت بهترین دستگاه گنج یاب در ایران یعنی فلزیاب آلفا 9000 به جدول موجود در این صفحه بالا مراجعه کنید.

فاکتورهای عمق شناسایی در خرید دستگاه گنج یاب

برای خرید فلزیاب حتما باید به عمق زنی آن دقت کنیم. رایج ترین سوال در مورد دستگاه گنج یاب ها این است که “تا چه اندازه عمیق می شوند؟” پاسخ ساده این است: «به همان عمق قطر سیم پیچ”. بنابراین آشکارسازهایی با سیم پیچ های بزرگتر عمق بیشتری را تشخیص می دهند. با این حال، عمق تشخیص به فناوری آشکارساز و بسیاری از عوامل محیطی نیز بستگی دارد. عمقی که یک طلایاب می‌تواند هدف را شناسایی کند به عوامل مختلفی بستگی دارد:

 • اندازه هدف: اهداف بزرگ را می توان عمیق تر از اهداف کوچک شناسایی کرد.
 • شکل هدف: اشکال دایره ای مانند سکه ها و حلقه ها را می توان عمیق تر از اشکال بلند و نازک تشخیص داد.
 • جهت گیری هدف: یک سکه افقی (مثلاً صاف خوابیده) را می توان عمیق تر از یک سکه عمودی (مثلاً روی لبه) تشخیص داد.
 • مواد هدف: فلزات با رسانایی بالا (مانند نقره) را می توان عمیق تر از فلزات کم رسانا (مانند سرب یا طلا) شناسایی کرد.
امتیاز دهید
[کل: 106 میانگین: 4.1]

One thought on “قیمت بهترین فلزیاب های موجود در بازار ایران

  • طلایاب
   طلایاب میگوید:

   سلام
   آخرین نسل سیستم استورم (v9) پارسال تولید شدن و از ابتدای سال جاری از موجودی انبار تمام شدن. بنابه دلایل موجود نبودن برخی قطعات استورم این سیستم دیگه از فرآیند تولید خارج شده و شرکت آلفا صرفا تا پایان سه سال آینده در زمینه پشتیبانی این محصول فعالیت خواهد کرد.

 1. Avatar
  رامین شعبانی میگوید:

  سلام تیم آلفا
  خسته نباشید .
  چرا دستگاه storm تو جدول نیست . دیگه قرار نیس به فروش برسه ؟
  لطفاً موجود کنید.

  • طلایاب
   طلایاب میگوید:

   سلام جناب وقت بخیر
   آخرین نسل سیستم استورم (v9) پارسال تولید شدن و از ابتدای سال جاری از موجودی انبار تمام شدن. بنابه دلایل موجود نبودن برخی قطعات استورم این سیستم دیگه از فرآیند تولید خارج شده و شرکت آلفا صرفا تا پایان سه سال آینده در زمینه پشتیبانی این محصول فعالیت خواهد کرد.

  • طلایاب
   طلایاب میگوید:

   سلام جناب وقت بخیر
   آخرین نسل سیستم استورم (v9) پارسال تولید شدن و از ابتدای سال جاری از موجودی انبار تمام شدن. بنابه دلایل موجود نبودن برخی قطعات استورم این سیستم دیگه از فرآیند تولید خارج شده و شرکت آلفا صرفا تا پایان سه سال آینده در زمینه پشتیبانی این محصول فعالیت خواهد کرد.

  • طلایاب
   طلایاب میگوید:

   سلام. دستگاه موقع خرید کاملا به دست مشتری تست خواهد شد و تا یکسال گارانتی به مشتری داده میشود. بنابراین تا یکسال مثل روز اول باید دستگاه کارایی داشته باشد (طبق جدول عمقی که موقع خرید با مشتری در قرارداد قید می شود)
   در غیر اینصورت مشکل دستگاه توسط پشتیبانی شرکت برطرف خواهد شد.

  • طلایاب
   طلایاب میگوید:

   سلام وقت شما بخیر برای خرید فلزیاب و دریافت مشاوره میتوانید با شماره 09124732708 در واتساپ و یا تلگرام در ارتباط باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کد امنیتی *محدودیت زمانی مجاز به پایان رسید. لطفا کد امنیتی را دوباره تکمیل کنید.